Foto Jiří Koudelka - logo

Jizerské hory (do roku 2007)

Zde jsou fotky staršího data, v menším rozlišení galerií. Můžete si také prohlédnout novější fotografie ve vysokém rozlišení.

V nabídce nahoře v záhlaví stránky můžete shlédnout také jiné galerie, případně si přečíst něco málo textových informací o Jizerských horách, především ve vztahu k fotografiím tohoto webu. Máte-li zájem některé fotografie využít k tisku, na webu či jinému účelu, kontaktujte mne.

Jizerky v létě Jizerské hory v létě - část 1

Fotím jako cyklista nebo pěšák. Na zádech fotobatoh se zrcadlovkou, 2-4 objektivy, filtry, často stativ, celkem cca 8 kg.

Jizerky v létě Jizerské hory v létě - část 2

V druhé části je více fotek z Jizery (vrcholový prales) a Velké Jizerské louky - rašeliniště na hranicích s Polskem.

Jizerské bučiny Jizerskohorské bučiny

Rozsáhlé bučiny pokrývají především severní svahy Jizerek. Buky jsou zde původní. Současné smrky v jižních a náhorních oblastech jsou vysázené skláři.

Rozhledny v Jizerkách Rozhledny Jizerských hor

Rozhledny se zde staví už více než 150 let. První z nich zakládaly horské či turistické spolky. Původně byly dřevěné, později kamenné a jsou známou součástí panoramat.

Jizerskohorské přehrady Přehrady a vodní plochy

Na počátku 20. století po katastrofálních povodních (1897 nejhorší) bylo v oblasti Jizerských hor postaveno několik nádrží jako ochrana před dalšími.

Potoky a říčky Potoky, říčky, řeky

Potoky mají většinou rezavou vodu, která ladí s bukovým listím a šedými kmeny mohutných stromů. Tečou hlubokými žulovými kaňony a často tvoří vodopády.

Panoramata Jizerských hor Panoramata Jizerských hor

Panoramatický nejlépe odpovídá vnímání skutečnosti tak, jak ji vnímá naše oko. Pro krajinu je ideální.

Jizerky na podzim Jizerské hory na podzim

Podzimní barvy jsou nepřekonatelné. Léto je proti nim šedivé. Jizerské bučiny, do kterých zasvítí slunce, nemají obdoby.

Jizerky v zimě Jizerské hory v zimě

V zimě jsou Jizerské hory především rájem lyžařů. Chtete-li poznat Jizerky v zimě, sjezdovky vám v tom nepomůžou. Musíte na běžky.

Letecké snímky Letecké snímky Jablonce a Jizerek

Několikrát se mi podařilo letět vyhlídkovým letadlem nad Jablonec a Jizerky. Trefit to správné počasí ale není jednoduché.

Zimní Jablonec nad Nisou Zimní Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou v zimě 2006, kdy bylo extrémní množství sněhu i ve městě.

Krajina v Čechách Krajina mimo Jizerky

V této galerii jsou fotky z jiných částí Čech, než z Jizerek.


© Jiří Koudelka, DatJbc