Foto Jiří Koudelka - logo

Chci fotku - jak na to

Máte zájem o tyto fotografie? Chcete je použít na svém webu, ve svých propagačních materiálech, nebo je chcete mít v luxusním provedení na zdi doma nebo v práci?

  • Prohlédněte si galerie, jsou řazené tématicky. Pro použití na webu jsou vhodné zcela všechny fotografie. Pro fyzickou výrobu (plátno, obraz, atd.) jsou vhodnější fotografie mladší, než rok 2008, zvláště pro větší formáty (větší než 40x60 cm).

  • Většina z těchto novějších galerií vás nasměřuje na prezentaci na Zonerama, kde uvidíte fotky v plné velikosti a možností zobrazit údaje o fotce.

  • Na Zonerama vyberte příslušnou galerii. Zobrazí se mnoho fotek v rastru.

  • Z těchto náhledů vyberte fotku a klikněte na ni. Fotka se zobrazí na samostatné stránce, s dalšími ovládacími prvky.

  • Pokud nemáte při náhledu fotky zobrazené popisné informace o fotce vpravo vedle fotky, zobrazíte je tlačítkem "i" vpravo dole. Viz obrázek.

  • Poznamenejte si Název galerie, Název (popis) fotky, a hlavně Jméno souboru. Nenechte se zmást rozměry fotografie v bodech - optimalizace pro web je maximálně do 2560x1600 bodů, ale originály jsou několikanásobně větší a umožní opravdu velké tiskové provedení, až do rozměru cca 120x150 cm, některé i větší.

  • Rozmyslete si zhruba, jaké provedení fotky byste chtěli - na plátno, do rámu, za akrylové sklo, na hliník? A také velikost. Napište, k jakému účelu fotku potřebujete (web, publikace v časopise, výzdoba do firmy, obraz domů, jako dárek ...)

  • Poměr stran by měl zhruba odpovídat tomu, co vidíte. Ale u mnoha vystavených fotek existují i varianty s jiným poměrem stran, panorama, nebo k fotce na šířku existuje i varianta na výšku a naopak. Pokud vás fotka zaujala, ale formát nevyhovuje, zeptejte se, šance je velká.

  • Identifikační údaje fotky, požadavky na provedení, a účel fotky mi pošlete mailem, jako první kontakt. Podívám se na to a budu Vás kontaktovat. Před závazným objednáním všechno přesně dohodneme, samozřejmě včetně ceny. Nezapomeňte kromě mailu uvést také telefonní číslo.

Kontakt

Chcete-li mne kontaktovat, použijte prosím e-mailovou adresu (místo * dejte samozřejmě zavináč - je to taková chabá ochrana proti spamovým vyžíračům adres z webů). Podrobnější kontakty včetně telefonu na webu DAT Jablonec nad Nisou. Jiří Koudelka


© Jiří Koudelka, DatJbc